Rok akademicki 2021/22

WNIOSKI O STYPENDIA należy składać w terminie od dnia 1 października do 20 października 2021r.

WNIOSKI o stypendia ministra należy składać najpóźniej do 5 października.

Wnioski można składać osobiście w dziekanacie uczelni lub poprzez wysłanie ich pocztą na adres uczelni z dopiskiem „stypendia”

Stypendia będą przyznane od miesiąca złożenia kompletnego wniosku.

Wnioski o przyznanie świadczeń składane za pośrednictwem poczty elektronicznej należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie skanu lub zdjęcia

Uczelniany system stypendialny

Stypendium za wysoką średnią z ocen na świadectwie maturalnym
O to stypendium mogą ubiegać się studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, którzy osiągnęli średnią ocen na świadectwie maturalnym nie mniejszą niż 4,60. Stypendium wypłacane jest jednorazowo w styczniu każdego roku. Stypendium finansuje Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów
O to stypendium mogą ubiegać sie studenci, którzy uzyskali za rok studiów wysoką średnią ocen lub posiadają osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. O stypendium można ubiegać się dopiero po zakończeniu pierwszego roku studiów. O stypendium rektora dla najlepszych studentów może ubiegać się student przyjęty na pierwszy  rok studiów  w roku złożenia egzaminu maturalnego, który jest laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, jeżeli profil olimpiady jest zgodny z obszarem wiedzy, do którego przyporządkowany jest kierunek studiów. Przyznawane są na wniosek studenta na dany rok akademicki. Stypendium finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stypendium socjalne
O stypendium tego rodzaju mogą ubiegać się studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Stypendium wypłacane jest przez 10 miesięcy w roku. Stypendium finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych
O stypendium mogą ubiegać się niepełnosprawni studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Stypendium wypłacane jest przez 10 miesięcy w roku. Stypendium finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapomoga
O tego rodzaju świadczenie mogą ubiegać się studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Zapomogę można otrzymywać dwa razy w ciągu roku akademickiego. Zapomogę finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dokumenty związane ze stypendiami specjalnymi dla osób niepełnosprawnych:

Dokumenty związane ze stypendiami rektora dla najlepszych studentów:

Dokumenty związane z zapomogami: